top of page

,,Zostaw Ślad"

  • Facebook

Zostaw swój ślad na Cabo Verde!

Projekt ,, Zostaw Ślad" ma na celu wspieranie organizacji pozarządowych Wysp Zielonego Przylądka działających na rzecz ochrony środowiska, pomocy ubogim oraz bezdomnym zwierzętom.  Mimo iż, masowa turystyka przesłania prawdziwe realia życia codziennego, Republika Zielonego Przylądka mierzy się z wieloma problemami socjalnymi i ekologicznymi. Projekt ,, Zostaw Ślad"  promuje rozwój  odpowiedzialnej turystyki i zachęca do angażowania się w działalność organizacji NGO. 

Zostawiając Wasze ślady od 2016 roku udało nam się się odnowić ośrodek UFCTB, sfinansować jego zadaszenie, wysłać setki kilogramów ubrań, butów, plecaków i innych przyborów do najbiedniejszych dzielnic Sal. Nadal wspieramy wszechstronny rozwój dzieci z UFCTB i zaspokajamy ich codzienne potrzeby: jedzenie, picie, ubranie, środki higieniczne i inne.  W 2022, do UFCTB dołączyły także inne organizacje, które dumnie wspieramy. 
 

16266207_617775798407992_6301003389048967934_n.jpg

NASZA HISTORIA

Projekt ,, Zostaw Ślad" narodził się wiele lat temu, ale realnych kształtów nabrał podczas wizyty na Wyspie Sal w Republice Zielonego Przylądka w 2016 roku. To właśnie tam podczas jednej z wycieczek objazdowych w celu lepszego poznania Wyspy, trafiłam do Associação UFCTB-  miejsca, które wspiera dzieci z Terra Boa- ubogiej dzielnicy Wyspy Sal.

Stojąc wśród roześmianych dzieci, które nie mając wiele, zachowują pogodę ducha, przypomniałam sobie, że to właśnie od Cabo Verde zaczęła się moja fascynacja Czarnym Lądem. Już w wieku 17 lat wspomagałam AKM- Akademickie Koło Misjologiczne-

chcąc zostać misjonarką.  Uczestniczyłam w formacji, a jednym z naszych zadań było prowadzenie spotkań w szkołach na temat Czarnego Lądu i problemach z jakimi mierzą się mieszkańcy krajów trzeciego świata.  Jeden z moich pierwszy występów dotyczył Wysp Zielonego Przylądka- opowiadałam o fladze, historii i kulturze tego wyspiarskiego kraju, ale również o problemach z jakimi się mierzy.  Wiele lat później, stojąc wśród dzieci z UFCTB,  zdałam sobie sprawę, że jestem dokładnie TU, gdzie zawsze miałam być. Poczułam się jak w domu i już wtedy wiedziałam, że na pewno tutaj wrócę. Wróciłam.....niecały miesiąc później….już na zawsze. Associação UFCTB, Vania Lizani i wszystkie dzieci stały się moją nową rodziną, a wolontariat nowym życiowym wyzwaniem.   

ZOSTAW ŚLAD

Opcja 1 Zarezerwuj wycieczkę na caboverdeinfo.org i przekaż 1 % wartości swojej rezerwacji na wybraną organizację.


Opcja 2 Skontaktuj się z nami i powiedz jak chciałbyś wesprzeć wybraną organizację,  zorganizujemy to przedsięwzięcie.
 

Jak pomóc?
 
Opcja 1 Możesz wesprzeć lokalną organizację finansowo lub materialnie.


Opcja 2 Możesz podzielić się częścią siebie:

  • pokaż dzieciom swój talent: gościliśmy już muzyków, Clowna, strażaka etc. 

  • zaangażuj się w sprzątanie wyspy

  • wyprowadź psy na spacer lub spędź trochę czasu w schronisku.

 

Razem budujemy lepszy świat!  #cvzostawslad
caboverdeinfo.org@gmail.com

bottom of page