top of page

Acerca de

Baby Sal.png
  • Biały YouTube Ikona
  • Facebook
  • Instagram

BABY SAL

Autorski program zwiedzania Sal z Pakietem Małego Odkrywcy.

logo okrągłe PL_edited.png

BABY SAL

Szlak BABY SAL biegnie przez najważniejsze miejsca na Wyspie. Razem zobaczymy Zatokę Murdeira z widokiem na Górę Lwa, Zatokę Rekinów, Palmeire- kolorową wioskę rybacką czy słynne Niebieskie Oko. Doświadczymy zjawiska mirażu pośrodku pustyni i przeżyjemy chwile relaksu pływając w słonych wodach wygasłego wulkanu po zażyciu błotnego SPA! Zobaczmy sławną Kite Beach- plażę do uprawiania kitesurfingu, naturalne baseny w skałach wulkanicznych, punkt widokowy w Espargos czy cmentarzysko muszli. 

 

Naszym celem, oprócz wspólnego zwiedzania, jest pokazanie autentycznego życia na Sal. Uchylimy więc rąbek tajemnicy i zaprosimy Was do naszej codzienności-  rodzin z dziećmi, które zakorzenione są w kulturze Wysp Zielonego Przylądka. Opowiemy Wam o życiu na Wyspach z praktycznego punktu widzenia, pokażemy nasze ulubione miejsca i doradzimy.


 

 

 

 

 


 

                                                                                        

CO ZAPEWNIAMY?

-> Pakiet Małego Odkrywcy, kredki i przybory

-> Upominek dla małego uczestnika BABY SAL

-> Kameralna wycieczka wśród rówieśników

-> Komfortowe i bezpieczne warunki podróżowania chroniące przed silnym wiatrem, ostrym słońcem i kurzem. 

-> Elastyczny czas trwania wycieczki dostosowany do potrzeb uczestników. 

-> Szeroką i wszechstronną wiedzę, znajomość kultury i historii oraz praktyczne informacje wprost od mieszkańców.

-> Przerwę na lunch podczas wycieczki w lokalnym barze, dzięki czemu poznacie tradycyjne smaki w lokalnych, uczciwych cenach  4-5 € /os z napojem. Na deser wizyta we włoskiej lodziarni 2€/os.

-> Elastyczny czas pobytu w Salinas z kąpielą i błotnym spa. 

-> Buty ochronne do wody

-> Ubezpieczenie

Cena nie zawiera: wstęp Niebieskie oko 3 , Saliny 5€, Lunch

  Codziennie 
9:00- 17:00

50 €/ os.
30 €/ dziecko.

POZNAJ NAS

IMG-20220914-WA0011_edited.jpg

Wycieczka ,, Baby Sal" została stworzone przez kabowerdeńczyka Adilsona i Ole- pierwszą, niezależną przewodniczkę po Sal. Z biegiem lat do współpracy dołączyła  przesympatyczna polska rodzina mieszkająca na Sal- Gosia i Darek z bloga Bez Skarpetek. Obecnie wycieczka odbywa się pod patronatem  Concierge Solutions by Aleksandra Dias dos Santos- właściciela portalu rezerwacyjnego www.wyspyzielonegoprzyladka.com oraz organizatora Green Point- Turismo e Servicos Lda.  wpisanego w Rejestr Przedsiębiorców od 2018 roku, posiadającego podwójne ubezpieczenie w Garantia Segurados, co zapewnia pełną ochronę gości podczas realizacji wycieczki.

*Wpisy i dokumenty dostępne są online lub na prośbę.

MAŁY PIRAT

Wyjątkowy rejs statkiem pirackim wzdłuż wybrzeża Santa Maria do Zatoki Murdeira znanej z bogatego życia morskiego i pięknych widoków na Górę Lwa. Na pokładzie małych piratów czeka moc atrakcji takich jak malowanie twarzy,  przebrania pirackie, poszukiwanie skarbu i animacje tematyczne. Wspaniałe krajobrazy, wyjątkowa zabawa w towarzystwie piratów, open bar alkoholowy i bezalkoholowy oraz smaczne przekąski sprawią, że będzie to niezapomniana przygoda, nie tylko dla najmłodszych! 

Rejs statkiem pirackim to wycieczka półdniowa trwająca ok. 4 godziny. Zaczyna się od transportu łodzią na statek piracki z molo w Santa Maria. Po zaokrętowaniu, trasa rejsu biegnie wzdłuż wybrzeża  z widokiem na miasteczko, Bikini Beach oraz dzikie plaże Zatoki Murdeira. Podczas godzinnego postoju można zażyć kąpieli morskich oraz poznać bogate życie oceanu uprawiając snorkeling. W trakcie rejsu podawane są przekąski, a z open bar można korzystać w dowolnym momencie. Rejs statkiem pirackim to niezwykła przygoda dla całej rodziny! 

 

  Codziennie
13:30 Molo Santa Maria

59 €/ os.
32 €/ dziecko.