top of page
Untitled design.jpg
  • Biały YouTube Ikona
  • Facebook
  • Instagram

ZWIEDZAJ SAL Z 
PRZEWODNIKIEM

Kameralne wycieczki po polsku stworzone przez ludzi z pasją. 
 

logo okrągłe PL_edited.png

Wyspy Zielonego Przylądka — wycieczki Bez Skarpetek


Historia kameralnych wycieczek po Sal z polskojęzycznymi mieszkańcami wyspy sięga 2016 roku, kiedy powstał pierwszy, autorski program wycieczki po polsku “Sal bez tajemnic”. Celem projektu oprócz zwiedzenia najważniejszych miejsc na Sal, jest pokazanie autentycznego życia. Uchylimy więc rąbek tajemnicy i zaprosimy Was do naszej codzienności na Wyspach Zielonego Przylądka.

Sal bez tajemnic

  Codziennie 
9:00- 17:00

50 €/ os.
25 €/ dziecko.

Podczas wycieczki odwiedzimy szereg atrakcji: Zatokę Murdeira z widokiem na Górę Lwa, Zatokę Rekinów, Port Palmeira — kolorową wioskę rybacką oraz słynne Niebieskie Oko. Doświadczymy zjawiska mirażu pośrodku pustyni Terra Boa i przeżyjemy chwile relaksu w Salinach, pływając w słonych wodach wygasłego wulkanu po zażyciu błotnego SPA! Zobaczmy sławną Kite Beach — plażę do uprawiania kitesurfingu, naturalne baseny wśród skał, punkt widokowy w Espargos czy cmentarzysko muszli. Odkrywając Sal, odwiedzimy świetlicę w najbiedniejszej części wyspy wspieraną od lat przez naszych rodaków poprzez projekt “CV Zostaw Ślad” założony przez Olę, która służyła w ośrodku jako wolontariusz. Dowiemy się również więcej o jego funkcjonowaniu i celach. Co ważne, Ty też możesz zostawić swój ślad na Sal i wspomóc działalność ośrodka przekazując 1% wartości swojej rezerwacji na świetlicę UFCTB. Ponadto możesz też przywieźć ze sobą różne drobiazgi i wręczyć je osobiście.

 

 

Sal w pigułce 

  Codziennie 
8:30- 14:00

30 €/ os.
20€/ dziecko.

Szlak wycieczki “Sal w pigułce” biegnie przez wszystkie najważniejsze atrakcje na wyspie Sal. Murdeira to urocza miejscowość nad oceanem z pięknym widokiem na Górę Lwa, Port Palmeira to kolorowe miasteczko rybackie, Niebieskie Oko słynie z naturalnych basenów, a na pustyni Terra Boa zaobserwujemy zjawisko fatamorgany. Espargos to stolica wyspy, w której znajduje się punkt widokowy Monte Curral pozwalający na podziwianie północnej części Sal. Na wycieczce czekają nas zarówno chwile adrenaliny w Zatoce Rekinów, jak i relaksu w naturalnym SPA Salinas Pedra de Lume w kraterze wygasłego wulkanu.