top of page

Podaj Dalej...

Gdy byłam małą dziewczynką obejrzałam film, który wywarł na mnie ogromne wrażenie, ukształtował mój charakter i mocno wpłynął na mój ówczesny światopogląd. Film nosił tytuł

,, Podaj Dalej” reżyserii Mimi Leder. Opowiadał o chłopcu, mniej więcej w tym samym wieku co ja, który w ramach zadania domowego miał pomóc trzem osobom. W rezultacie, dzięki łańcuchowi, który uruchomił pomoc dotarła znacznie dalej niż przypuszczał.

Obejrzany film pokazał mi, że każdy może pomagać, nie trzeba być ani wielkim ani zasobnym żeby dać początek łańcuchowi pomocy. Wszystko zaczyna się od małego gestu, na który zdobyć może się każdy, jeśli tylko tego pragnie.

Film zdecydowanie ukształtował moje przekonania na temat niesienia pomocy i dodawał odwagi, kiedy zdawało się, że ilość potrzeb w Terra Boa- najbiedniejszej dzielnicy Sal przewyższa moje możliwości.


Od 2016 roku, kiedy narodził się projekt CV Zostaw Ślad jestem jedynie częścią łańcucha pomocy, którą wraz z każdym z Was niesiemy najuboższym mieszkańcom Sal. Bez Was nie byłoby nas! Łańcuch Pomocy, który uruchomiłam w 2016 roku dziś nosi wiele imion, zbyt wiele bym mogła wymienić wszystkie, ale wiedz, że ten post jest właśnie do Ciebie.


ŚWIETLICA W 2017 RokuŚWIETLICA W 2023 ROKU


Dziś opowiem Wam historię Krzysia i Dag,którzy w tym roku dołączyli do naszego łańcucha i stworzyli kolejne ogniwa. To dwójka artystów, którzy w Polsce prowadzą wyjątkową galerie ,, Kamienny Kwiatek” i zapragnęli zawieść sztukę na krańce świata, aż do naszej świetlicy w Terra Boa. Dzieląc się swoją pasją zarazili nią nasze maluchy, które swoje emocje, marzenia i bolączki przelały na papier

w formie wyjątkowych rysunków. Daga i Krzysztof przywieźli ze sobą materiały plastyczne i aparaty fotograficzne, a następnie przeprowadzili warsztaty. Wrócili za kilka dni, by sprawdzić czy udało im się zasiać ziarenko pasji do malarstwa i fotografii. Ku ich zdziwieniu, większość dzieci wręczyła swoje prace…a mnie ich zawartość doprowadziła do łez. Znam historię wielu dzieci, znam też bolączki mieszkańców Wysp Zielonego Przylądka, a prace zawierały w sobie ogromny bagaż emocjonalny, który dzieci wyraziły przez sztukę. Rysunki przedstawiały najskrytsze marzenia, błędne przekonania, a nawet przemoc. Warsztaty malarskie okazały się być czymś więcej niż tylko nabyciem technik rysowania, dzieci nauczyły wyrażać się przez sztukę. To najpiękniejsza lekcja jaką Daga i Krzysiu podarowali maluchom.Pracę zostały zabrane do Polski i wystawione na fanpage galerii sztuki ,, Kamienny Kwiatek”, a nasze dzieciaki wprost nie mogły w to uwierzyć. Krzysiu i Daga rozpoczęli licytacje prac tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, a pod rysunkami udało mi się zgromadzić kilka opisów licytowanych prac, którymi podzieliły się ze mną maluchy. Aukcja wywołała duże zainteresowanie, a wielu oferentów po zakupie prac, zdecydowało się dodatkowo wesprzeć naszą świetlicę. Rezultaty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Łącznie udało się zebrać 7160 Złotych.


Ta kwota pozwoli na zbudowanie i zadaszenie dodatkowej sali dla najmłodszych dzieci, która nazwiemy ,, Kamienna Sala” na cześć galerii ,, Kamienny Kwiatek” i jej założycieli, Dagi i Krzysztofa, którzy uruchomili ten Łańcuch Pomocy oraz ozdobimy Polską Flagą, która symbolizować będzie wszystkie ogniwa tego łańcucha, czyli każdego z Was wspierającego projekt CV Zostaw Ślad i angażującego się w nasze działania na przestrzeni ostatnich 7 lat!


Dziękujemy z głębi serca za wsparcie!
62 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page